Benzin İstasyonları Polinet’le güçleniyor!

Çok sık aralıklarla uğradığımız şehir içi ve dışı benzin istasyonları, günümüz yaşam koşullarına göre projelendirilerek, yeniden düzenleniyor. Sadece araç için yakıt,  bakım, onarım yıkama gibi ihtiyaçların  dışında, insanların tuvalet, alışveriş, kahve, yemek ihtiyaçlarını karşılayacak  market, cafe, restaurant  gibi mekanlar benzin istasyonu konsept mimarisi içinde  yer almakta.

Petrol firmalarının uluslararası  kurumsal kimliklerini yansıtan bu mimari  yapılaşmada, polikarbonat panellerin kullanımı oldukça yaygındır. Polikarbonat doğal ışık geçirgenliğine sahip, esnek yapılı, mukavemeti yüksek polimer kökenli bir malzemedir. İşlenmesi, kalıplanması, ısıl olarak şekillendirilmesi gibi üstün özelliğiyle farklı formlara girebilen polikarbonat, estetik ve fonksiyonel özellikler sunabiliyor. Benzin pompa, araç yıkama ve park alanların çatı ve duvarlarında   yer alan polikarbonat paneller, renkli transparan yapılarıyla çok şık görünüm sağlamaktadır.

Polinet’in ileri teknolojiyle ürettiği, yüksek kaliteli Megalux ve Newlux markalı transparan polikarbonat paneller, birçok yurt içi ve dışı benzin istasyon projelerinde yer almakta, yüksek  ürün performansları, güvenli uygulama detaylarıyla, kesintisiz günışığını, estetik, rasyonel, ekonomik avantajlarla birlikte sunmaktadır. Polinet Firması, CE sertifikalı ürünleriyle ulusal ve uluslararası markalı petrol firmalarının resmi tedarikçisi olmuştur.

Polinet Polikarbonat ürünlerini, birçok farklı ürün özellikleri ile üretilebilmektedir; çevreye uygun alev geciktirici teknoloji, çizilmeye karşı dayanıklılık, sertlik, ısı direnci, hava koşullarına uygunluk, optik kalite, renkli üretilebilmesi üstün ürün  özelliklerinden bazılarıdır. Polinet Polikarbonat ürünleri, üstün UV dayanıklılığa sahip olup bu özellik UV stabilizerleri eklenerek daha da ilerletilebilmektedir. Ayrıca sıfır atıkla üretilmesi ve yüzde 100 geri dönüştürülebilmesi sebebiyle çevreci bir eko verimli malzemedir. Çok duvarlı üretilebilmesi nedeniyle ısı izolasyonu yüksektir. Polikarbonat ürünler cama göre daha dayanıklı ve beş kat daha hafif bir malzemedir.