polikarbon

Polikarbon levha geniş kullanım alanı sunar

Yüzey kaplama ürünlerinde olan polikarbon levhalar doğal koşullara ve dış etkiler karşı dayanıklı yapılardaki maddelerdir. Oluklu ve kullanılacağı alanın durumuna göre farklı renklerde ve boyutlarda polikarbonat levha çeşitleri olabilir. Çatı ve buna benzer alanlarda son derece pratik bir kullanım sağlayan polikarbon teknolojisi ülkemizde ve dünyada yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Cephe uygulamaları, bölmeli ve ya tam kaplamalı alanlarda da bu ürünlerden fazlasıyla yararlanılmaktadır. Polikarbon sert ve dayanıklı özelliğinin yanında, oluklu yapıda olduğu için esnektir ve alana göre genişleyebilme özelliği gösterebilir. Oluklu yapıların haricinde, yüzeye düz bir halde yayılan polikarbon çeşitleri de bulunmaktadır. İhtiyaç duyulan alana göre ince, kalın, uzun ve ya kısa şekilde üretilebilmektedir. Polikarbon sayesinde doğal kaynaklar daha az tüketilir. Aynı zamanda diğer kaplama maddelerine göre daha işlevsel ve hesaplıdır.

 

Polikarbon Levha Nerelerde Kullanılır

 

Yüzey kaplamanın söz konusu olduğu hemen her yerde bu tür levhalardan faydalanılmaktadır. Oluklu yapısı dışarıdan bakıldığında kaplamaya hoş bir görüntü kazandırırken, yağmur ve kar suyu gibi doğal etkilerin birikinti ve taşma yapmadan akarak gitmesini sağlar. Kullanım alanı olarak; seralarda, kokpitlerde, açık havuz ve bahçe çevirmelerinde, halı saha, basketbol ve voleybol gibi sportif mekanlarda, üst geçit ve köprülerde, tribünlerde, her türlü taşımacılığın bekleme salonları ve duraklarında, stadyum ve sanayi bölgesi gibi geniş alanlarda, okulların spor komplekslerinin giriş ve tavan bölümlerinde polikarbon levha teknolojisinden faydalanılmaktadır.

 

Polikarbon Levhalarda Çeşitlilik

 

Yukarıda polikarbon levhaların pek çok alanda kullanıldığında bahsetmiştik. Ancak her levha, her sektörde aynı doğrultuda kullanılmaz. Örneğin inşaat sektörü için kullanılan polikarbon levhalar, ağır koşullara dayanıklı cam malzemeden sağlam, renk çeşitliliği sunabilen, şeffaf ve cam malzemenin sağladığı kolaylıkları kırılmaya dayanıklı yapısı sayesinde daha güvenli bir şekilde sunan ürünlerdir. Bu levhaların en belirgin özellikleri arasında; ateş, alev ve çizilme gibi dış etkiler dayanıklı, güneş ışınlarının zararlı etkilerinde koruyabilen, ısı kontrolü olan buhar önleyici ve şekillendirilmeye müsait olmaları sayılabilir.

 

Bir diğer polikarbonat levha sistemi kilitli levha sistemidir. Bunların özellikleri ise; hem çatı, hem de cephe sistemlerinde kullanılabilmesi, oluklarının boyutlarının çeşitlilik göstermesi, panel tırnaklarına montajlanabilen pc kilit teknolojisi, çift taraflı uv ışını koruması, kendi üzerinde ve ya dışarında ekleme ve farklı montaj özelliklerine uyum sağlaması, mimari açıdan estetik bir görünüm sağlaması şekilden sayılabilir. Polikarbon teknolojisi alüminyum aksesuarların eklenmesine uyumlu yapısı ile uzun yıllar kullanılabilecek sistematik ve kaliteli ürünlere dönüşür. Alanında uzman tasarımcıların yeni mimari stillerini şık ve ergonomik yapıda yansıtan bu sistemler sayesinde ortaya oldukça ayrıntılı modeller çıkmaktadır.

 

Polikarbonlar termoplastiklerden üretilmektedir. Bu yapı malzemesini diğer plastik maddelerden farklı kılan, daha kaliteli olması ve işlemeye daha elverişli olmasıdır. Değişen teknolojik imkanlarla, her gün gelişme gösteren bir ürün olarak pek çok alanda sık sık karşımıza çıkan bir yapı malzemesi olmuştur.

 

Polikarbon Levhalar Nerelerden Satın Alınabilir

 

Bu tip malzemeleri yapı marketlerinde bulabileceğiniz gibi online alışveriş yoluyla da satın alabilirsiniz. Online sitelerde bulunan bol miktarda ürün çeşidi ve ekonomik fiyat aralıkları ile çok daha hesaplı koşullarda polikarbon malzeme temini yapabilirsiniz. Ayrıca tüm ürünler garanti koşullarında ve hizmet sözleşmesi kapsamında satışa sunulmaktadır. Polikarbon malzemelerde dünya teknolojisini sizlerin hizmetine sunan sitemizden alacağınız ürünlerde üyelik ve bilgi kaydı, sipariş ve teslimat, iade ve değişim gibi alışverişin tüm önemli kavramları, tıpkı ürünlerimiz gibi garanti koşullarına tabidir. Türkiye’nin her noktasından sitemiz aracılığı ile bize ulaşarak, tarafımıza polikarbon malzeme ve aksesuar parçalarının sipariş talebinde bulunabilirsiniz.