Polikarbonat Cephe Kaplama İnşaat Sektöründe Büyük İlgi Görüyor

Yapıyla ilk görsellik cephe görünüşleri ile sağlanır. Bu nedenle yapı cepheleri bir binanın kimliğidir. Gelişen teknoloji ve malzeme biliminde yapılan araştırmalar, tasarımcıya cephe kimliğini belirlemek için birçok farklı modern tarzda malzeme çeşidi sunmaktadır. Tasarımcı güneş enerjisinden yararlanmak ya da güneş enerjisinin istenmeyen etkilerine karşı tedbir almak için seçtiği malzeme veya farklı malzemenin bir arada  kullanım şekli ile cephe kimliğini kurgular.

Ağırlıklı olarak çatı kaplamalarında kullanılan polikarbonat panellerin , yapı cephelerde de kullanımına yönelik tasarımcıların ilgi göstermesi , polikarbonat cephe kaplama ürünlerin ve sistemlerinin  gelişimine neden oldu.Bu talebin artmasında , ürününün mükemmel ışık geçirgenlik özellikleri etkisiyle ,doğal aydınlatma sağlayarak ,  yapının dış cephesinetransparan görünüş kazandırması yanı sıra iç mekan kimliklerinin de etkin bir biçimde ortaya çıkarması başlıca etkendir. Ayrıca cama karşı son derece hafif ,darbe mukavemetinin yüksek  olması  ve sağladığı daha ekonomik çözümler diğer tercih etkenlerdir.Estetik ve fonksiyonelliği bir arada sunan bu yeni nesil polikarbonat cephe kaplama panelleri, şeffaf ve çeşitli renk alternatifleriyle, her türlü yapıya canlılık, hareket kazandıran  zengin mimari görsellik  sunmaktadır. Yapı cephelerinde modern tarzda bir mimari kimlik verebilen polikarbonat  cephe panellerinin iyi bir kaplama malzemesi olarak tercih edilebilmesi için ısı ,hava, su ve ses  yalıtımını sağlayan fiziksel özellikleri yüksek olmalıdır. Rüzgar mukavemeti, yüksek yangın ,darbe direnci, ürünün ömrü ve bakımı gibi  teknik  ürün performansları da son derece önemlidir. Çok iyi ürün performanslarına sahip modüler yapıda ve birbirlerine birleşme aksesuarı olmadan bağlanabilen formdakibu yeni nesil polikarbonat panel sistemleri sayesinde , yapı cepheleri yekpare ve süreklilik gösteren aydınlık şık bir yapıya  kavuşur.Alüminyum çerçeve profilleri, su geçirimsizliğini sağlayan epdm fitiller ve  bağlantı aparatları gibi aksesuarlar ,sorunsuz, güvenle uygulanabilmesi için  bu cephe panel kaplama sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Bina cephelerinin kendi özgünlükleri ile birlikte bulundukları yerleşim alanlarında bütününü tarif etmede etkisi oldukça fazladır. Gündüz vakti iç mekana yönelik doğal aydınlatma , gece ise elektrikli armatürlerle dış mekana yönelmektedir. Özelikle günümüz teknolojisi Led aydınlatma sistemleri  gecede , şehir aydınlatma mimarisine büyük katkı yapmaktadır. Yapının mimari optik görünürlüğü  bu tür yapay aydınlatmalarla gece de ortaya çıkmakta ve çeşitli ışık oyunlarıyla değişik biçimlerde de ifade edebilmektedir.Tümevarım mantığı ile tekelden çoğula olan bu aydınlatma sayesinde şehrin genel görüntüsü gecede ortaya çıkmakta şehre dinamik, güvenli ve mimari estetik değerler katmaktadır. Polikarbonat cephe panelleri bu konuda çok başarılı sonuçlar vermektedir .Özellikle led aydınlatma sistemleri ile çok iyi entegre edilebilen polikarbonat cephe sistemleri ,doğal veya yapay ışığın difüzyonunumükemmel sağlayarak , ışıl ışıl cephelerin gecede ortaya çıkmasını sağlar. Hali hazırda polikarbonat ürünler zaten açık hava reklamcılığında bu sebeple çok yoğun kullanılmaktadır.

Yenilikçi yaklaşımı, firma kültürüne yerleştiren , yüksek  üretim teknolojisine sahip Polinet yapmış olduğu ürün geliştirme faaliyetleri ile çatı ile birlikte cephe kaplamalarına yönelik  ürün ve sistemler oluşturmuştur. Mutilux ve Megalux markalı ürünleri hacimli yapılara yönelik profesyonel ürünlerdir. Newlux ürünümüz ise küçük hacimli ışıklıklarda kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

Profesyonellere (mimar ve mühendisler) yönelik proje odaklı Multilux marka ürünümüz, büyük boyutlu cephelere sahip yapıların doğal aydınlatma ihtiyacının maksimum düzeyde karşılanmasınısağlamaktadır.40 mm kalınlığındaki, dokuz yatay ve  çapraz duvarlı  çok kuvvetli yapısı, mükemmel mekanik özellikleri , yüksek ısı yalıtımıyla birleştirmiştir.500 mm genişliğindeki panellerin birbirine içten kilitlenen dil ve oluk birleşim detayı ve  sistem aksesuarları sayesinde,hızlı ,kolay  uygulanır.Bu polikarbonat panel sistemi sayesinde, yapı cephe alanları düşey ve yatay doğrultuda , hiçbir birleşim aksesuarı gerektirmeyen estetik, yekpare, transparan biçimde,güvenle kaplanır. Multilux polikarbonat sistem, üstün özelikleriyle ,dış cephe  ve iç mekanları , doğal ,renk alternatifli transparan ışık duvarlarına dönüştürerek , mükemmel  mimari çözümler sunmaktadır. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda , binalara olan mimari estetik ve fonksiyonellik oldukça dikkat çekmektedir.

Megalux markalı kilitli sistem ürünümüz ise hem çatı hem de cephe kaplama malzemesi olarak kullanılabilmektedir. 10-12-16-20 mm kalınlık alternatifli,beş duvarlı gövde yapısı ,600 mm genişlikteki modüler Megalux panellerin her iki kenarında bulunan tırnaklara takılan pc veya alüminyum bağlantı kilitleri vasıtasıyla birbirlerine bağlanırlar. Üretim teknolojimiz sayesinde, Megalux Pc panellerin  her iki tarafında UV korumalı üretebilmemiz, panelin çift taraflı  kullanabilme imkanı sağlamaktadır. Tırnakların iç yüzeyde kullnılması durumda alüminyum bağlantı kilitleriyle birbirlerine kolayca ve hızlı şekilde kilitlenerek taşıyıcı konstrüksiyona bağlanırlar. Böylece  dış tarafta yekpare ve süreklilik gösteren   son derece estetik bir cephe bir oluşur. Megalux kilitli sistem geniş cephe kaplamalarında  modüler yapısı ve geniş renk alternatifleriyle  ,transparan ışık alanları  oluşturabilmek için en iyi seçeneklerden biridir. Birbirlerine bağlantı detayları çok iyi  su ve rüzgar geçirimsizliği sağlar. Beş duvarlı yapısı ve farklı kalınlıklarda üretilebilmesi çok iyi ısı yalıtımı ve ışık geçirgenlik değerleri sağlarken  rasyonel maliyetli çözümler sunar.

Newlux marka çatı ve cephe kaplama ürünümüz ise  kendin yap  pazarına da uygun çok derece pratik uygulama detaylarına sahiptir. Kanopi ,teras , parkyeri , hobi serası ,kış bahçesi  gibi bir çok  ufak alanlı  mekanların cephe ve çatılarında  kolay güvenli ve hızlı bir şekilde uygulanır.250 mm genişliğindeki modüler 4 duvarlı ve 16 mm kalınlıktaki yapısı sayesinde yüksek ısı yalıtım ve ışık geçirgenliği sağlar. Birbirlerine  kilitlenebilen  özelformu sayesinde , montaj aksesuar ihtiyacını minimuma indirerek, ekonomik ve son derece pratik çözümler sağlar.Geniş renk alternatifleriyle  ,transparan ışık alanları  oluşturabilmek için yüksekliği  az olan alan kaplamaları için  en iyi seçeneklerden biridir.

 

Tüm bu cephe kaplama ürünlerimizle Polinet ve yetkili satıcıları , ürün tedarikinden proje, teknik danışmanlık ve uygulama hizmetlerine kadar olan süreçte her zaman size ve özel projelerinize kaliteli servis vermeye hazırdır.