polikarbon

Polinet firması ve polikarbonat levha üretimlerimiz

Firma polikarbon levhalarının üretimi ve uygulamasını yapmaktadır. Uzun yıllardır polikarbon levhalar alanında çalışmalar yapan firma yaptığı başarılı çalışmalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Sektörde en çok tercih edilen firmaların başında gelen şirkette yer alan ürünler ise şöyledir:

 

Kilitli Polikarbonat Panel Sistemi,

Birbirine Geçmeli Polikarbonat Panel Sistemleri,

Çok Duvarlı Polikarbonat Levha Sistemleri,

Çatı Sandviç Panel Arası Polikarbonat Panel Sistemleri,

Trapez Kesitli Polikarbonat Panel Sistemleri,

Çatı ve Cephe Pencere ve Otomasyon Sistemleridir.

 

Firma bu levha ürünlerini iç mekanlarda, dış mekanlarda, çatılarda ve cephelerdeki pencere uygulamalarında, cephe uygulamalarında ve çatı uygulamalarında kullanmaktadır.

 

Ürünün Ham Maddeleri

 

Polikarbonat ürünü ilk kez 1956 senesinde üretilmiştir. Bu ürün bis – fenol A adlı maddenin Pirdin Katalizörü adlı madde ve Fosgen maddelerinin birleştirilmesi yani polimerizasyonu sayesinde oluşturulmaktadır. Genelde levha şeklinde kullanılmak üzere üretilen bu madde polyester maddeleri ile büyük benzerlikler göstermektedir. Ürünün polyesterden farkı ise erime noktalarının çok daha fazla değerlerde seyretmesidir. Ayrıca ürünün dışarıdan gelen darbelere karşı gösterdiği direnç, mekaniksel anlamdaki dayanıklılık göstermesi ve yüksek ısılara karşı da daha kaliteli olması ürünün artı özellikleri arasında yer almaktadır. Bu özellikler polikarbonat levha ürünlerinin piyasada bulunan plastik malzemeden üretilen ürünlere göre daha uzun süre dayanmasını sağlamaktadır. Bir başka özelliği ise polikarbonat ürününün kullanıldığı alanların daha geniş olmasıdır.

 

Polikarbonat Sistemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Şekil verme ve işleme konularında insanları zorlamayan, çok kolay bir şekilde şekil alabilen bir madde olan Polikarbon adlı madde, özellikle ürün imalatı yapılan sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Bu ürünler üretim sektörü haricinde de birçok alanda kullanılmaktadır. Polikarbon maddesi dışarıdan gelen darbelere karşı oldukça başarılı sayılabilecek bir dayanıklılık göstermektedir. Ayrıca bu madde ışıkları oldukça yüksek bir geçirme oranına sahip olduğu için de kullanılmaktadır. Işığı geçirme oranı yüksek olması sebebi ile de çatı inşaatlarında ve seraların üstünün kapatılmasında kullanılmaktadır. Ayrıca ürünün saydam bir özellikte olması ve diğerlerine göre ekstra bir dayanıklılığa sahip olması nedeni ile gözlük camlarının üretilmesinde de kullanılmaktadır.

 

Polikarbonat Sistemlerinin Kullanımda Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

 

Özellikle son dönemde yaygın olarak kullanılma başlanan polikarbonat levhalar ürünlerin imalatının yapıldığı sanayi sektörlerinde kullanılmaktadır. Endüstride, laboratuvar alanlarında kullanılan bu ürün ayrıca ev eşyalarının üretiminde de kullanılmaktadır. Ürün çok kolay bir şekilde işlenebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca ışığı iyi geçirmesi ve dayanıklılık gücünün fazla olması da bu maddenin gelecekte daha çok kullanılacağını göstermektedir. Işıkları geçirmesi sebebi ile özellikle çok büyük alanlara kurulu olan fabrikalarda sıkça kullanılan ürün bu sayede fabrikaların enerjiden tasarruf ederek daha kolay aydınlatılmasını sağlamaktadır. Ürün hem çok hafif hem de sert yapıya sahip olmasından dolayı kolayca kesilebilmektedir. Bu levhaların uygulanma aşamasındaki birleştirmelerinde ise solvent bazlı bir yapıştırıcı kullanılmaktadır.

 

Levhaların Ölçüleri Hakkında

 

Polikarbondan yapılan levhalar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Evde kullanılan eşyaların yapımında da kullanılan bu madde dayanıklılığı sebebi ile bankalarda da kullanılmaktadır. Ayrıca ürün bazı işlemlerden geçirilerek gözlüm camı yapımında da kullanılabilmektedir. Ürünün ölçüleri ise genelde iki yüz on cm – altı yüz cm boyutlarında hazırlanmaktadır. Ürünün kalınlığı ise kullanılacağı yere göre değişiklik göstermek ile birlikte dört – altı – sekiz – on – on altı mm arasında değişmektedir. Ürünün rengi ise kırmızı, yeşil, bronz, mavi, beyaz veya şeffaf renklerindedir. Bu polikarbonlardan biri olan oluklu polikarbonlar oluklu yapıda olmalarından ötürü çatıları kaplamada kullanılabilmektedir. Ayrıca ürün otobüs duraklarında ya da spor yapılan salonlarda da kullanımı geniş olan bir üründür.